Nowa seria detektorów ognia i dymu firmy Kidde

Profesjonalny system zabezpieczeń to taki rodzaj instalacji, który swym zasięgiem i charakterem wykorzystanych rozwiązań jest w stanie zapewnić  kompleksową i nieprzerwana ochronę zabezpieczanym miejscom przez 24 godziny na dobę.

Komplementarne systemy zabezpieczeń gwarantują inteligentną ochronę obiektów poprzez stałe monitorowanie stanu wszystkich stref ochronnych, prewencyjne reagowanie na potencjalne zagrożenia oraz natychmiastowe powiadamianie o zaistniałych zdarzeniach.

Prawidłowo funkcjonujący system przeciwpożarowy jest w stanie odpowiednio wcześniej wykryć zdarzenia, które mogą przerodzić się w potencjalne zagrożenia dla mienia oraz zdrowia i życia ludzkiego. Skuteczność danej instalacji zabezpieczeń można zapewnić poprzez umiejętną rozbudowę jej funkcjonalności o szerokie właściwości oferowane przez niezawodne i precyzyjne czujniki i detektory ognia i dymu, które w jeszcze większym stopniu zabezpieczą system zabezpieczeń.

Nowa seria detektorów dymu i ognia marki Kidde, jaka dostępna jest w sklepie internetowym NAPAD.pl, stanowi gotowe rozwiązanie umożliwiające samodzielną budowę efektywnego systemu ppoż, na który składają się dokładne detektory i czujki dymu i ognia, a także wszechstronne sygnalizatory optyczno-akustyczne, które zapewnią gwarancję skutecznego powiadamiania o zagrożeniach.

Podrzędny detektor dymu SLAVE CSA SGA w NAPAD.pl

Wewnętrzne i zewnętrzne czujniki alarmowe to grupa urządzeń systemów zabezpieczeń, które przeznaczone są do niezakłóconej pracy w ramach profesjonalnych instalacji przeciwpożarowych. Czujniki dymu i ognia to czułe urządzenia elektroniczne, które umożliwiają prowadzenie aktywnej analizy otoczenia pracy pod kątem zjawisk mogących stanowić zagrożenie dla człowieka.

Wśród różnorodnej oferty dobrych czujek dymu i ognia na uwagę zasługują podrzędne, nadrzędne i autonomiczne detektory dymu, ognia, czy choćby dymu tytoniowego. Uniwersalność produktów pozwala zarówno na utworzenie na ich bazie większego, rozbudowanego i bezpiecznego systemu ppoż lub wykorzystaniu ich właściwości do samodzielnego, w pełni autonomicznego funkcjonowania.

Wielość rodzajów czujek pożarowych daje również możliwość do przeprowadzenia rozmaitego montażu urządzenia w wielu docelowych miejscach instalacji. Prawidłowość montażu, jak i gwarancję skutecznej pracy czujek zabezpieczyć można dodatkowo poprzez stosowanie specjalnych koszy ochronnych, aerozolu testowego oraz innych akcesoriów przeciwpożarowych.

Nowością na rynku są poręczne i łatwe w instalacji czujniki dymu papierosowego. Rolą tych detektorów jest zabezpieczanie najbliższego otoczenia pracy przed oddziaływaniem dymu tytoniowego. Rozwiązanie to jest obecnie szeroko stosowane w wielu miejscach użyteczności publicznej, gastronomii oraz różnego rodzaju kawiarniach i pubach, w których wymagane jest wydzielenie i stworzenie odpowiedniej wielkości miejsc wolnych od dymu z papierosów.

Podrzędny detektor ognia CSA REFUV w NAPAD.pl

Niezależnie od rodzaju zastosowanego czujnika, urządzenia te wyposażone zostały w inteligentne progi czułości detekcji, które zabezpieczają prawidłową pracę detektorów przed przypadkowym i chwilowym oddziaływaniem wykrywanych związków chemicznych. Zaawansowana technologia wykorzystana do produkcji tych urządzeń zapewnia stabilne funkcjonowanie czujników nawet w miejscach charakteryzujących się skrajnymi wartościami temperatur i znaczną wilgocią powietrza.

Wszechstronność autonomicznych detektorów ognia i dymu papierosowego pozwala na pełne wykorzystanie szerokich właściwości tych urządzeń bez konieczności implementacji czujników do istniejących systemów przeciwpożarowych.

Autonomiczne czujki pożarowe posiadają wbudowane mechanizmy sygnalizacyjne, które nie tylko gwarantują skuteczne alarmowanie w razie wykrycia zagrożeń, ale realizują również funkcje inteligentnego powiadamiania o aktualnym trybie pracy, prawidłowości zasilenia, czy stanie technicznym urządzenia.

Umiejętny nadzór i zarządzanie nad profesjonalną instalacją przeciwpożarową wykreowaną na bazie nowej rodziny czujników i detektorów ognia i dymu firmy Kidde możliwa jest za pośrednictwem wysokowydajnej płyty centrali alarmowej, która jest w stanie umiejętnie sterować pracą wszystkich podłączonych urządzeń współpracujących.

Centrala alarmowa CSA-S5BAR w NAPAD.pl

Centrala alarmowa CSA-S5BAR jest wysokiej jakości 5 strefowym urządzeniem, za pomocą którego w łatwy i szybki sposób kontrolować można system zabezpieczeń wykorzystujący do ochrony funkcjonalność instalacji przeciwpożarowej firmy Kidde. Centrala CSAS5 BAR wyposażona została w wiele zaawansowanych funkcji ułatwiających codzienną obsługę urządzenia i znacząco podnoszących komfort pracy z systemami zabezpieczeń.

Urządzenie zapewnia kreację efektywnej, 5-strefowej sieci alarmowej i zasilenie urządzenia zarówno za pośrednictwem modułu zasilającego CSA-246 lub 4 baterii alkalicznych  Dzięki temu rozwiązaniu, centrala CSAS 5 BAR Kidde zachowa skuteczność pracy w każdej sytuacji. W razie ewentualnego zaniku dostaw energii elektrycznej z sieci, funkcjonowanie urządzenia zapewnione zostanie z poziomu zasilania bateryjnego, a użytkownik natychmiast poinformowany zostanie o fakcie rozpoczęcia zasilania awaryjnego.

Równie ważnym ogniwem skutecznej instalacji przeciwpożarowej są solidne sygnalizatory alarmowe. Wśród szerokiej gamy produktów dostępne są urządzenia zapewniające optyczną lub dźwiękowa sygnalizację o zagrożeniach. Inteligentne sygnalizatory systemu Cig-Arrête to zaawansowane urządzenia łączące w sobie zarazem sygnalizację optyczna i akustyczną.

Za pomocą sygnalizatorów optyczno-akustycznych marki Kidde możliwe stanie się zrealizowanie efektywnego systemu powiadamiania, który w sposób kompleksowy zapewni skuteczność alarmowania o ewentualnych zagrożeniach. Dostępność wielu rodzajów tonacji sygnałów alarmowych oraz możliwość personalizacji pracy urządzeń stanowi o wysokiej klasie wykonania sygnalizatorów.

Sygnalizator optyczno-akustyczny CSA CSBB w NAPAD.pl

Instalacja systemu przeciwpożarowego firmy Kidde cechować się będzie niezawodnością i skutecznością działania oraz umożliwi umiejętną rozbudowę funkcjonalności istniejących systemów zabezpieczeń o właściwości oferowane przez sygnalizatory, czujnik i i detektory ognia dymu z rodziny Cig-Arrete.

Ochrona pożarowa budynków gwarantowana przez urządzenia firmy Kidde w znaczący sposób podniesie całkowity poziom bezpieczeństwa ochranianych miejsc i obiektów i skutecznie zminimalizuje ryzyko pojawienia i rozprzestrzenienia się pożaru w budynku, hotelu, mieszkania, czy domu.

Niezawodne produkty Kidde stanowić będą fundament każdego systemu przeciwpożarowego, niezależnie od wielkości i charakteru docelowego miejsca instalacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych elementach niezawodnego systemu przeciwpożarowego firmy Kidde, koniecznie zobacz stronę  internetową sklepu NAPAD.pl, na której znajdziesz najlepsze czujniki, detektory i sygnalizatory alarmowe do każdej instalacji zabezpieczeń.

Zobacz najlepsze produkty w najniższych cenach w NAPAD.pl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.