UTEPO – Nowe rozwiązania w transmisji sygnałów

Profesjonalne instalacje monitoringu wizyjnego wymagają zastosowania najlepszych urządzeń CCTV i nowoczesnych rozwiązań w obserwacji, które zagwarantują niezawodność i skuteczność systemów zabezpieczeń, niezależnie od ich rodzaju, wielkości, czy zastosowań.

Efektywne instalacje telewizji przemysłowej to struktury, które każdego dnia dostarczają czystego i niezakłóconego sygnału audio/video z ochranianych miejsc i obiektów oraz zasięgiem swego funkcjonowania obejmują również obszary monitoringu zlokalizowane nawet na znacznych odległościach.

Zapewnienie kompleksowego bezpieczeństwa każdemu z ochranianych miejsc możliwe jest przy wykorzystaniu dedykowanych urządzeń, które rozszerzając możliwości danego systemu zabezpieczeń, gwarantują realizację nawet najbardziej wymagających sieci telewizji przemysłowej, która dzięki swojej funkcjonalności i dużemu zasięgowi pracy, pozwoli dokładnie i nieprzerwanie rejestrować obraz z miejsc oddalonych od centrum monitoringu.

Gwarancję umiejętnej  i bezpiecznej kreacji rozległej sieci kamer do monitoringu zapewnią niezawodne i wszechstronne urządzenia do szybkiej transmisji sygnałów firmy UTEPO. Szeroki katalog produktów do nowoczesnych systemów CCTV od UTEPO pozwala stworzyć dokładną instalację telewizji przemysłowej przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii transmisji sygnału z kamer m.in. za pomocą transferu danych po skrętce komputerowej UTP, jak również przy wykorzystaniu technologii światłowodowej.

transformator video AT-UTP101PKK w NAPAD.pl

Szeroka oferta produktowa sklepu NAPAD.pl zawiera wiele różnorodnych urządzeń UTEPO, które z powodzeniem uzupełnią każdy system zabezpieczeń. Duża rozpiętość produktowa pozwala na wybór wydajnych urządzeń do transmisji po skrętce UTP, które z łatwością dostosują się do wymagań ochrony i  specyfiki konkretnego miejsca obserwacji.

Jednym z niezastąpionych elementów skutecznych instalacji CCTV zapewniających stały i niezakłócony monitoring przez 24 godziny na dobę jest technologia transmisji UTP pasywnej. Zastosowanie pasywnych transformatorów wideo w obserwacji pozwala na szybką i bezproblemową dystrybucję i odbiór niezakłóconego sygnału audio/video na odległość nawet kilkuset metrów.

Wykorzystanie pary transformatorów video przy współpracy z kablem skrętką kat.5 lub 5e umożliwi podgląd z kamer CCTV zlokalizowanych w odległości od centrum monitoringu. Rozwiązanie to nie tylko zapewnia szansę do objęcia siecią telewizji przemysłowej obiektów rozproszonych na obszarze monitoringu, ale znacząco podnosi również bezpieczeństwo użytkowników systemów zabezpieczeń, którzy mogą nadzorować pracę kamer z dala od ochranianych obiektów.

Szerokie możliwości zastosowań pasywnych transformatorów wideo stwarzają nie tylko szansę do kreacji sieci monitoringu bazującej na kamerach CCTV, ale pozwalają również na realizację systemów wideokonferencji i błyskawiczne przesyłanie materiałów audio-video na dużych odległościach. Funkcjonalność transformatorów wideo umożliwia również przesyłanie sygnałów sterujących, które kierują pracą kamer szybkoobrotowych PTZ.

Transformator video AT UTP108 w NAPAD.pl

Dla instalacji telewizji dozorowej o dużym priorytecie zaleca się stosowanie aktywnych transformatorów wideo, których właściwości gwarantują jeszcze większe możliwości do błyskawicznego i bezstratnego przesyłu sygnałów. Aktywny transformator video jest innowacyjnym urządzeniem transmisji po skrętce, który w infrastrukturze zawierającej aktywny nadajnik i odbiornik video gwarantuje natychmiastowy odbiór wysokiej jakości danych nawet na odległości kilku kilometrów.

Zastosowanie aktywnego transformatora wideo daje ponadto sposobność do ominięcia właściwości dostępnej infrastruktury w obszarze monitoringu i szybkie połączenie rejestratorów cyfrowych DVR z umiejętną synchronizacją ich z dobrymi kamerami z oświetlaczami podczerwieni za wykorzystaniem popularnej i łatwo dostępnej skrętki UTP.

Niezależnie od rodzaju transformatora do transferu sygnału audio/video, w ofercie sklepu NAPAD.pl dostępne są urządzenia, jakie dodatkowo posiadają szereg zabezpieczeń, których zadaniem jest ochrona przesyłanych danych i zagwarantowanie długotrwałej i bezobsługowej eksploatacji sprzętu.

W zależności od konkretnego modelu urządzenia, wydajne rozwiązania do transmisji video UTP (aktywnej) posiadają inteligentne systemy do aktywnej ochrony przeciwprzepięciowej, a ich solidna konstrukcja zapewnia także wysoką odporność na wpływ zewnętrznych warunków atmosferycznych.

Transformator aktywny HDMI na UTP w NAPAD.pl

Wśród nowoczesnych urządzeń UTEPO do transmisji sygnałów na szczególną uwagę zasługuje również grupa produktów do transmisji VGA/HDMI po skrętce, która stanowi profesjonalne uzupełnienie sieci monitoringu 24h. Transfer obrazu i dźwięku dostarczanego w technologii cyfrowej pozwala na dostarczenie i wyświetlenie obrazu w wysokiej rozdzielczości FullHD.

Przewody HDMI i VGA to nowoczesne kanały transferu danych, których funkcjonalność i szerokie możliwości zastosowań umożliwiają współpracę z praktycznie każdym urządzeniem wyposażonym w tożsame interfejsy. Uniwersalność i ujednolicone standardy komunikacji sprawiają, że szybkość i wysoka jakość transmisji sygnałów jest dzisiaj w zasięgi ręki każdego użytkownika systemu zabezpieczeń.

Innowacyjne rozwiązanie do transmisji danych firmy Utepo pozwolą w szybki i nieskomplikowany sposób urzeczywistnić wydajną i skuteczną sieć monitoringu wizyjnego, która swoją wszechstronnością umożliwi prowadzenie aktywnej obserwacji w znacznej odległości od kamer do CCTV. Wielość oraz różnorodność funkcji oferowanych przez poszczególne urządzenia UTEPO pozwala na dopasowanie technologii przesyłu danych do charakteru planowanej lub istniejącej instalacji CCTV.

Bezpieczeństwo, szybki i wydajny transfer danych, a także wszechstronność i kompatybilność z urządzeniami współpracującymi sprawia, że nowa gama produktów od UTEPO stanowi obecnie wyznacznik w profesjonalnych systemach transmisji sygnałów na odległość.

UTEPO - Innowacyjne rozwiązania w transmisji sygnałów w NAPAD.pl

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o nowoczesnych urządzeniach firmy UTEPO, które z wzbogacają systemy monitoringu wizyjnego i ułatwiają codzienną obsługę systemów zabezpieczeń  to odwiedź stronę sklepu NAPAD.pl i zobacz jak niewielkim kosztem można podnieść skuteczność instalacji telewizji przemysłowej.

Największy wybór produktów w niskich cenach w NAPAD.pl

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze są zablokowane.